Młodzi kręcą Wrocław!

Tej jesieni mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowej premierze. Na dużym ekranie, podczas otwarcia festiwalu „Polish Cinemas for Beginners” widzowie kina Nowe Horyzonty mogli poznać zwycięskie projekty, realizowane w ramach konkursu filmowego „Młodzi o Wrocławiu”. Trzy krótkometrażowe filmy- „Mural”, „Finding Wroclove” oraz „Przyjedź do Wrocka” powstały z inicjatywy Fundacji Inkubator Innowacji i Instytut Innowacji. Mecenasem konkursu został Dom Development, który od dawna wspiera polską kulturę oraz sztukę i angażuję się w rozwój młodych artystów.

Chcąc jeszcze mocniej zaangażować się w filmowy projekt, Dom Development nie tylko objął patronat nad wydarzeniem, ale wcielilił się w rolę aktorów, a nasze osiedla odegrały w nich swoją rolę. Dzięki udostępnieniu organizatorom wenętrznych dziedzińców i alejek, osiedla Aleja Paistów i Oaza już na dobre zapisały się w historii kinematografii.

Zapraszamy do zapoznania się z efektem pracy zdolnych artystów i oddania głosu na wybrany projekt w terminie do 30 listopada, a zwycięski film który zdobędzie największa liczbę wyświetleń zostanie nagrodzony kamerą GoPro, ufundowaną przez mecenasa konkursu- Dom Development.

O najlepszy film promujący Wrocław walczą 3 produkcje:

 1. Mural
  Reżyseria: Maria Magriel. W roli głównej: Ian Emes, brytyjski artysta, animator i reżyser. Autor pomysłu: Krystian Poprawa, laureat konkursu "Młodzi o Wrocławiu".
  Link do filmu:https://youtu.be/Pv_9uBy_RlQ
 2. Finding Wroclove
  Reżyseria: Dominik Watin. W roli głównej: Izabela Baran i Sebastian Cybulski. Autor pomysłu: Mateusz Jankowski, laureat konkursu "Młodzi o Wrocławiu".
  Link do filmu:https://youtu.be/9Wab9jDCTXg
 3. Przyjedź do Wrocka
  Reżyseria: Piotr Paweł Żukowski. W roli głównej: Natalia Lubrano, Breslau Roller Derby oraz fani rolek, wrotek i deski z Wrocławia! Autor pomysłu: Tobiasz Hurny, laureat konkursu "Młodzi o Wrocławiu".
  Link do filmu:https://youtu.be/bPREeCZI2WE

 

Dla nas każdy z nich jest zwycięzcą!

Dom Development

 Data publikacji: 02.11.2016